Αναμνηστικό από το 4ο Γυμνάσιο Θήβας στο Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Θήβας για την άριστη συνεργασία κατά το σχ. έτος 2021 – 2022

IMG 20220621 111422

Στη γιορτή λήξης που πραγματοποίησε το 4ο Γυμνάσιο Θήβας παρευρέθηκε αντιπροσωπεία του συλλόγου διδασκόντων του Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Θήβας. Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης η Διευθύντρια του 4ου Γυμνασίου Θήβας κ. Ρούλα Γκιζίλη τίμησε το σχολείο μας, δίνοντας τιμητικό βραβείο για την άριστη συνεργασία που είχαν τα δύο σχολεία κατά τη διάρκεια του σχ. έτους 2021 – 2022. Το βραβείο παρέλαβε ο Διευθυντής του Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Θήβας κ. Αναστάσιος Παπανικολάου, ευχόμενος αυτή η άψογη συνεργασία μεταξύ των δύο σχολείων να συνεχιστεί και την επόμενη σχολική χρονιά υλοποιώντας διάφορες κοινές δράσεις.

Υπενθυμίζουμε τις κοινές δράσεις που υλοποιήσανε τα δύο σχολεία:

1) Το 4ο Γυμνάσιο Θήβας συμμετείχε με τη χορωδία του, στη Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση του Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Θήβας με παρευρισκόμενο το παγκοσμίου φήμης κλαρινίστα Θανάση Βασιλόπουλο.

2) Η ομάδα του εργαστηρίου Χειροτεχνίας του Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Θήβας δημιούργησε μια τοιχογραφία του Picasso σε εξωτερικό τοίχο του 4ου Γυμνασίου Θήβας.