Χριστουγεννιάτικη Εκδήλωση

IMG 4ec649e2ef31b56b8c85e451985d807e V

Την Τρίτη, 19 Δεκεμβρίου 2023 πραγματοποιήθηκε η Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση του Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Θήβας. Μια γιορτή με τη σύμπραξη τεσσάρων σχολείων Γενικής εκπαίδευσης στο πλαίσιο της συμπερίληψης που αποτελεί και πάγιο στόχο του σχολείου μας.

Στην εκδήλωση πήραν μέρος τα σχολεία:

7ο Δ.Σ. Θήβας (κάλαντα)

8ο Δ.Σ. Θήβας ( “Χριστουγεννιάτικοι μπελάδες” – θεατρικό δρώμενο)

4ο Γυμνάσιο Θήβας ( Χριστουγεννιάτικα τραγούδια)

Μουσικό Γυμνάσιο με Λ.Τ. Λιβαδειάς (παραδοσιακά κάλαντα από διάφορες περιοχές της Ελλάδας)

Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Θήβας ( Τα μαγικά Χριστούγεννα του Καραγκιόζη)

Σε μια κατάμεστη αίθουσα του Συνεδριακού Κέντρου του Δ. Θηβαίων οι θεατές χάρισαν το θερμό χειροκρότημα σε όλους τους πρωταγωνιστές.

Την εκδήλωση παρακολούθησε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Θηβών, Λεβαδείας και Αυλίδος κ.κ. Γεώργιος, ο βουλευτής του ν. Βοιωτίας κ. Κτιστακης Ελευθέριος, ο Δήμαρχος του Δ. Θηβαίων κ. Αναστασίου Γεωργιος, o Αναπληρωτής Διοικητής του Γ.Ν. Θήβας κ. Κατσαγκολης Ιωάννης, ο Διοικητής του Κέντρου Εκπαίδευσης Πυροβολικού Θήβας κ. Φωτιάδης Πέτρος, ο Διοικητής της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Θηβων κ. Ζαμπετογλου Χρυσοβαλαντης, ο Πρόεδρος της Δ/θμιας Σχολικής Επιτροπής του Δ. Θηβαίων και Αντιδημαρχος κ. Κοβάνης Νικόλαος, ο Αντιδήμαρχος κ. Καμουτσης Αναστάσιος, ο πρόεδρος της επιτροπής Παιδείας του Δ. Θηβαίων κ. Αλεξάνδρου Δημήτριος και αρκετοί δημοτικοί σύμβουλοι. Τους ευχαριστούμε όλους θερμά για τη στήριξη που παρέχουν στο σχολείο μας.

Ευχαριστούμε την Εθελοντική Ομάδα Διάσωσης Δασοπροστασίας που και φέτος μας παρείχε υποστήριξη σε πρώτες βοήθειες.

Ευχαριστούμε τον Σύμβουλο Εκπαίδευσης Φιλολόγων, κ. Σωτηρόπουλο Γεώργιο για την παρουσία του στην εκδήλωση.

Ευχαριστούμε τις Διευθύντριες των τεσσάρων σχολείων:

την κ. Μαρία Παπαχρήστου του 7ου Δ.Σ. Θήβας,

την κ. Ζωή Τσιούτσου του 8ου Δ.Σ. Θήβας,

την κ. Ρούλα Γκιζίλη του 4ου Γυμνασίου Θήβας,

την κ. Βιβή Μητρατζούλη του Μουσικού Γυμνασίου με Λ.Τ. Λιβαδειάς.

Ευχαριστούμε όλους τους εκπαιδευτικούς που υποστήριξαν την εκδήλωση αυτή.

Ιδιαίτερες ευχαριστίες στους μαθητές, τις μαθήτριες και εκπαιδευτικούς του Μουσικού Γυμνασίου με Λ.Τ. Λιβαδειάς που καθήλωσαν με τις ερμηνείες τους το κοινό!!!

Ένα σχολείο κόσμημα για το ν. Βοιωτίας!!!

Τέλος, σας ευχαριστούμε όλους θερμά για τη μεγάλη στήριξη σας προς τις δημιουργίες των μαθητών μας στο Bazaar.

Ευχόμαστε σε όλους καλά Χριστούγεννα με υγεία και αλληλεγγύη!!!